e-doradca
2017-06-22 19:50
W ramach spotkań z doradcą zawodowym uczestnicy biorą udział w zajęciach indywidualnych i grupowych warsztatach. Pierwszym etapem jest wspólne stworzenie Indywidualnego Planu Działania, który bazując na dotychczasowych doświadczeniach, naturalnych predyspozycjach i zainteresowaniach uczestnika stanowi podstawę do skierowania go na szkolenie zawodowe. W ramach poradnictwa zawodowego, uczestnicy odkrywają swoje mocne strony, umiejętności i atuty zawodowe w kontekście oczekiwań pracodawców. Dzięki warsztatom aktywnego poszukiwania pracy poznają skuteczne metody poszukiwania zatrudnienia, tworzą własne dokumenty aplikacyjne i przygotowują się do rozmowy z przyszłym pracodawcą. Oprócz nabycia praktycznych umiejętności, wszystkie zajęcia pozwalają uczestnikom lepiej poznać samych siebie, zaplanować swoją zawodową przyszłość, nawiązać nowe kontakty zawodowe, ale przede wszystkim uwierzyć we własne możliwości.
e-psycholog
2017-08-17 23:16
Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?
Projekt realizowany przez La Soleil Monika Piecuch i Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne to innowacyjne połączenie najskuteczniejszych form wsparcia aktywizacyjnego
Wszystkie działania są nakierowane na wsparcie człowieka, który jest w procesie zmiany, lub do niej dąży. Część uczestników projektu już po pierwszych spotkaniach określa obszar życiowy, z którego jest niezadowolona. To pozwala na jasne wytyczeniu celu, zebranie energii i zapalenie wewnętrznego silnika motywacji. Z pomocą profesjonalnego wsparcia motywacyjnego, psychologicznego, doradczego i szkoleniowego droga do celu staję się znacznie prostsza.
Bywa też tak, że przystępując do projektu ludzie nie wiedzą dokąd chcą iść. Mają jedynie mgliste wrażenie, że coś w ich życiu nie układa się tak jakby chcieli, choć pozornie wszystko wydaje się być w porządku. Pomocna może być tu metafora niewygodnej koszuli, którą często nosimy. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być na miejscu: koszula ładnie leży i odpowiada nam wizualnie. Kiedy zdejmujemy ją po całym dniu czujemy jednak ogromną ulgę, przymierzając ją nie zauważyliśmy, że jest nam w niej niewygodnie, że ogranicza nasze ruchy. W takiej sytuacji proces zmiany zaczyna się od dokładnego określenia tego, co w naszym życiu nas „uwiera”. Czym jest nasza niewygodna koszula? Dopiero jasne określenia obszaru pozwala uruchomić zblokowaną energię i ruszyć do przodu.
W trakcie spotkań z psychologiem uczestnicy mogą skorzystać z zaawansowanych testów diagnostycznych pozwalających określić ich cechy osobowości, a także kompetencje społeczne. Pozwala to na lepsze zrozumienie siebie i odnalezienie zasobów, które mogą być pomocne w zmianie i dochodzeniu do osobistych celów.
Krystian Rubacha
Psycholog, psychoterapeuta, trener (certyfikacja PTP I stopnia)